Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [17]
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 42
Головна » Статті » Мої статті

Молитва.


Всі види мовної активності зводяться до діалогу. Якщо немає того, хто почує і зрозуміє, зрозуміє і відповість, то говорити ні до чого. Є прості  діалоги, ніби:

– Сосиски свіжі?

– Вранці завезли.

– Зважте мені кілограмчик.

– Вам мисливських або любительських?

– Любительських.

– Дводцять гривнів. Наступний.

Таких діалогів, в яких співбесідники стоять лицем до лиця, чують і розуміють один одного. З них складається повсякденність.

Але є і складніші форми діалогу. Наприклад, письменника і читача. Вони обидва – учасники складного комунікаційного процесу, хоча розділені і часом, і відстанню. Ще один вид «ускладненого» діалогу – діалог між Богом і людиною.

Цей діалог ускладнений тим, що один з його учасників – Бог – не видний оку і, щоб вступити в спілкування з Ним, людині потрібна віра і благодать. Але у цього діалогу є переваги. Людина завжди зрозуміє, зрозуміє набагато глибше, ніж сам того хоче. І відповіді він отримуватиме, виходячи не з того, що сказали вуста, а з того, що ворушиться в серці, на самому денці.

Відповіді будуть двояки. Перші відповіді – слова Писання. «Молючись, ми розмовляємо з Богом, читаючи Писання, слухаємо, що Він говорить нам» Це класична сентенція Августина Блаженного. Вона жива, і нею потрібно користуватися. Другі відповіді – обставини життя. Птах не проспіває, квітка не пов'яне, волос не посивіє без Його волі. І ось ми просимо у Нього щось, а Він відповідає не словом, а справою. Сьогодні просили упокорювання – завтра нас облають. Завтра попросимо терпіння – через тиждень захворіємо. Потрібно вчитися не ремствувати, а простежувати взаємозв'язок між нашими проханнями і Божіїмі відповідями. Адже Він відповідає нам, як вже сказано, не стільки на рухи вуст, скільки на приховані рухи серця.

Звичайно, є і такий діалог: «Допоможи!» – прийшла допомога. «Зціли!» – прийшло зцілення. «Позбав!» – прийшло позбавлення. Це найбажаніший вид діалогу. Його ми жадаємо, і він, слава богу, відбувається. Але це не єдиний його вигляд. І ми зобов'язані знати, що і мовчання Бога, і Його відповіді, що здаються нам «дивними», – це теж відповіді. Причому, найкращі.

 

Категорія: Мої статті | Додав: Sergio (03.08.2010)
Переглядів: 247 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Ісус
З благословіння пароха о. прот. Сергія Слободянюка Греко-католицька церква © 2018 Конструктор сайтів - uCoz